Botaniczna Akademia Małego Żaka

11.04.2018

Już niedługo kończy się rok akademicki, a wraz z nim zajęcia na Akademii Małego Żaka działającej przy PWSZ im. Jana Grodka w Sanoku. Tym razem najmłodsi studenci odbyli zajęcia w Instytucie Rolnictwa na kierunku Gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych. Spotkanie poprowadził dr Marian Szewczyk, który przy pomocy swoich studentów starał się przekazać dzieciakom informacje na temat wiosennej flory Sanoka i okolic, opowiadał, jak wygląda ochrona przyrody w Polsce oraz które gatunki roślin w naszym powiecie występują najrzadziej czy też zagrożone są wyginięciem. Oczywiście pytań ze strony dzieci było mnóstwo, jak na każdych zresztą zajęciach.

Kolejne zajęcia w Instytucie Społeczno-Artystycznym na kierunku Ekonomia. Tam dzieci dowiedzą się, jak wyglądają waluty europejskie oraz co to takiego rynek, podaż, popyt. Będzie ciekawie.

fot. Adrian Czech, Wojciech Pajestka