Botaniczna niedziela ze studentami PWSZ

16.05.2018

13.05.2018 studenci z I roku, z kierunku Gospodarka w Ekosystemach Rolnych i Leśnych PWSZ Sanok, w ramach ćwiczeń z botaniki odwiedzili torfowisko wysokie Tarnawa. Prowadzący zajęcia dr botaniki Marian Szewczyk przybliżył im specyfikę tego miejsca oraz omówił występujące tu rośliny. Młodzież miała okazję by zobaczyć w naturze m. in.: kwitnące bagno zwyczajne (Ledum palustre L.), modrzewnicę zwyczajną (Andromeda polifolia L.) oraz borówkę bagienna (Vaccinium uliginosum). Z kolei przekwitnięta już wełnianka pochwowata (Eriophorum vaginatum L.) prezentowała swe puszyste owocostany na tle mchów torfowców (Sphagnum), które tworzą charakterystyczne kępy. Tuż przed nadciągająca ulewą zajrzeli jeszcze na niedalekie poletko, gdzie prowadzimy ochronę ex situ pełnika europejskiego (Trollius europaeus L.).

Info i foto: Bieszczadzki Park Narodowy